Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Mesajde bogdan_90 pe Vin Iun 26, 2009 7:15 pm

Salut. Se pare ca la romana, in loc de Ultima noapte... am scris Ion. Am spus ca este roman interbelic, si ca este psihologic, dar din pacate nu era psihologic... Aveti idee cam cate puncte mi-ar acorda din cele 3? Mentionez ca am scris 4 pagini, in care am spus de ce este roman, ca apartine perioadei interbelice, am spus de ce este psihologic si am prezentat confilctele si subiectul. Ceva sanse sa iau macar 1,5 puncte?... : (( Sunt destul de ingrijorat, si foarte stresat...
bogdan_90
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iun 26, 2009 6:50 pm

Re: Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Mesajde bunelu07 pe Vin Iun 26, 2009 7:51 pm

bogdan_90 scrie:Salut. Se pare ca la romana, in loc de Ultima noapte... am scris Ion. Am spus ca este roman interbelic, si ca este psihologic, dar din pacate nu era psihologic... Aveti idee cam cate puncte mi-ar acorda din cele 3? Mentionez ca am scris 4 pagini, in care am spus de ce este roman, ca apartine perioadei interbelice, am spus de ce este psihologic si am prezentat confilctele si subiectul. Ceva sanse sa iau macar 1,5 puncte?... : (( Sunt destul de ingrijorat, si foarte stresat...


Salut bogdan, crede-ma nu esti singurul in situatia asta, si eu am scris la fel, si cam multi de la mine din liceu au scris la fel, desi pe realitatea.ro sau .net nu mai stiu, scrie de Ultima noapte... si Padurea Spanzuratilor. Pe ProTV nu s'a specificat, a zis doar ca avea legatura cu iubirea, pnm... De'acuma asta e, cu Dumnezeu inainte...macar punctele pentru redactare sa ni le dea, ca si eu am scris in jur de 3 pagini :)
bunelu07
Elev
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:44 pm

Re: Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Mesajde yna pe Lun Iun 29, 2009 4:01 pm

fratilor cum sa scrieti Ion...in programa se specifica romanul pishologic :Ultima noapte... pe care il faci in clasa a 10 a. Romanul Ion ...pe care teoretic tot in clasa a 10 a il faci, e roman realist de tip obiectiv...nu e psihologic... ar trebui macar pentru redactare sa va dea...punctele.Bafta.
yna
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iun 24, 2009 4:02 pm

Re: Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Mesajde COSMINEL pe Lun Iun 29, 2009 5:53 pm

Nu cred ca iti va da un puctaj, deoarece tu ai scris cu totul si cu totul un alt subiect. Ceea ce tu ai facut, inseamna ca ai schimbat subiectul. Ce era daca fiecare dintre noi scriam cate o opera ???? Acum mie nu imi ramane decat sa iti doresc BAFTA pana la sfarsit !!!
COSMINEL
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 22, 2009 7:29 pm

Re: Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Mesajde bunelu07 pe Lun Iun 29, 2009 7:41 pm

COSMINEL scrie:Nu cred ca iti va da un puctaj, deoarece tu ai scris cu totul si cu totul un alt subiect. Ceea ce tu ai facut, inseamna ca ai schimbat subiectul. Ce era daca fiecare dintre noi scriam cate o opera ???? Acum mie nu imi ramane decat sa iti doresc BAFTA pana la sfarsit !!!

cosminel ai inteles gresit. Nu am scris ce am vrut, pur si simplu in mintea mea consider ca Ion are si psihologie in el, ce'i adevarat mai putina decat Ultima noapte... si stiam mult mai bine Ion decat Ultima noapte... desi m-as fi descurcat si la ultima noapte, dar na acum asta e speranta moare ultima :)
bunelu07
Elev
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:44 pm

Re: Romana, subiectul III, 2009, Ion in loc de Ultima noapte...

Mesajde ana9028 pe Lun Iun 29, 2009 8:32 pm

si la mn in liceu sefa de palier a imprastiat vorba sa scriem despre ion....dar nu s-a intamplat decat la 2-3.eu am scris despre ultima noapte, nu prea mult k nu o stiam bn dar am scris.aqm sa vdm maine la mate.stiti unde apar variantele inainte sa incepem sa scriem?multumesc si bafta tuturor maine si restul zileleor! ;)
ana9028
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iun 29, 2009 8:24 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT


Înapoi la Intrebari legate de examenul de bacalaureat 2009

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat

cron