Engleza ORAL

Re: Engleza ORAL

Mesajde dumitrudany pe Mar Iun 23, 2009 8:28 pm

Catym7 scrie:Hello! subiectele de la romana oral nu au fost ca cele de anul trecut. La engleza sa ne asteptam la schimbari?

sigur vor fi schimbate
dumitrudany
Elev
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Mar 05, 2009 9:40 pm

Re: Engleza ORAL

Mesajde Zasmoker pe Mie Iun 24, 2009 9:50 am

musa paradisiaca scrie:1. Am citit [ iarasi / ca in fiecare an ) cu atentie tematica eseurilor date ca subiect 3 pentru engleza scris si am remarcat faptul ca toate subiectele de la discurs, adica subiect 2 oral, se regasesc in tematica subiectelor 3 de la scris. ( Asa a fost mereu!!! ) Din cele 100 de subiecte date la sb 3 scris se aleg cam 30-35 de subiecte pentru oral.

2. Subiectul 1 de la oral seamana fff mult [ uneori e identic ] cu textul ce se da la sb 1- SCRIS. Doar ca din cele 100 texte date ca variante la scris se aleg iarasi cam 30- 35 de texte si se propun pentru oral. Cam asa e mereu // in fiecare an.

OBS.

Ceea ce am scris la 1 si 2 e valabil la toate cele 4 nivele : 1). L3; 2). L1-L2; 3). L3-4 h; 4). Blngv.

MULT SUCCES IN PREGATIRE !!!
Si sper sa va ajut cat pot !

P.S.

By the way,
I am a teacher of English.
And I could see the above procedures year after year.



Ok Daca sunteti profesor de engleza am si eu o intrebare mica mica . Mie si colegilor mei nu ne-a zis nimeni nimic, dar presupun ca la Proba B ( Engleza oral in cazul meu ) trebuie sa vb numai in engleza .. asta insemnand de la salutul pentru profesori cand intru in clasa pana la sf ?

Please help a bit. Someone, anyone... i`m not asking too much, just a small question . I just need to know what to do when i get there, for example if i have to say "Buna Ziua" or "Hello / Good afternoon " and so on .

Thx a bunch.
Zasmoker
Elev
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:27 am
Locaţie: WWW

Re: Engleza ORAL

Mesajde 90ECO pe Mie Iun 24, 2009 2:35 pm

se stie cv despre subiecte?(L1-L2)
90ECO
Elev
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Iun 21, 2009 2:46 pm

Re: Engleza ORAL

Mesajde yna pe Mie Iun 24, 2009 4:08 pm

am inteles ca la bilingv eng subiectele sunt cam ...urate. daca stie cineva ceva concret...sa ne spuna si noua pls :|
yna
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iun 24, 2009 4:02 pm

Re: Engleza ORAL

Mesajde ana9028 pe Lun Iun 29, 2009 8:38 pm

la engleza degeaba s-au publicat carti cu subiecte 2009!alea sunt doar modele!k si la romana se primesc texte la prima vedere!biletul 24 amnesty international,10! :P
ana9028
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iun 29, 2009 8:24 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

Anterior

Înapoi la Limba Engleza

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]