Psihologie

Re: Psihologie

Mesajde BibliotecaDigitala pe Sâm Mai 30, 2009 8:21 am

Am urmarit cu surprindere randurile de aici, pentru ca rezolvari.net nu a dat niciodata tepe, totdeauna raspunde la telefon, te asista daca ai probleme tehnice, te suna inapoi daca ai rezolvat.
Criticile sunt de fapt propriile neajunsuri in comunicare: nu ai cum sa primesti doar 10 rezolvari daca ai platit prin sms - sigur nu ati citit si nu stiti cum se foloseste aplicatia, nici nu dati telefon sa primiti lamuriri.
Daca initial a fost un utilizator cu Vista pentru care aplicatia nu a mers (aceasta inseamna teapa ?), am venit cu solutii si intotdeauna s-a rezolvat (nu se rezolva de la sine deca nu ne sunati daca aveti o problema tehnica - sunt zeci de tipuri de calculatoare si mai multe sisteme de operare, de imprimante, uneori problemele apar, precum si solutiile la ele).

Invitam in continuare cei cativa utilizatori de aici care isi arata astfel nemultumirea sa ne contacteze la numarul de telefon de pe site-ul Rezolvari.net pentru a-si exprima nemultumirile si, mai ales, pentru a-i putea ajuta sa depaseasca problemele tehnice despre care nu ne-au anuntat.

Multumim forumului ebacalaureat.ro pentru ca ne ofera posibilitatea sa cunoastem si sa indreptam nemultumirile unor clienti ai nostri.
BibliotecaDigitala
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mai 30, 2009 8:01 am

Re: Psihologie

Mesajde uffie pe Sâm Mai 30, 2009 12:29 pm

primul sms l'am trimis cand inca nu scria pe site nimic de problem legate de vista..si am trimis mail mi s'a si raspuns dar mi s'a zis geva de genul "sper ca ai alt calculator ca nu am ce sa'ti fac"
BibliotecaDigitala scrie:nu ai cum sa primesti doar 10 rezolvari daca ai platit prin sms


in sala personala imi zicea exact asa : pana primiti datele privind inregistrarea finala, aveti acces la subiectul I var 1-10
si cum nu mi'a mers sa ma inregistrez din cauza ca aveam vista am renuntat.
si a 2a oara ( de pe alt calculator cu xp) am trimis sms..am primit codu si nu mi'a mers sa downloadez sala de lectura personala. normal ca m'am enervat si n'am mai incercat.
uffie
Elev
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Ian 26, 2009 4:32 pm

Re: Psihologie

Mesajde BibliotecaDigitala pe Sâm Mai 30, 2009 4:15 pm

uffie scrie:normal ca m-am enervat si n-am mai incercat


Pentru un viitor psiholog, mai ales daca este nervos, facem orice :D. Luati legatura cu noi, stiti site-ul, trimiteti-ne un mail cu un numar de telefon, fiindca intre timp au aparut solutii pt. Vista, si nu ne face nicio placere sa primim banii Dvs fara sa furnizam ceea ce aveti nevoie. Daca, trecand peste nervi si suparari omeneste de inteles, mai aveti nevoie de suport pentru invatare, dati-ne de stire si sigur avem solutii pentru Dvs.
BibliotecaDigitala
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mai 30, 2009 8:01 am

Re: Psihologie

Mesajde SundayRose pe Dum Mai 31, 2009 1:42 pm

-
Ultima oară modificat de SundayRose pe Dum Mai 31, 2009 1:52 pm, modificat 1 dată în total.
SundayRose
Elev
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 05, 2009 3:22 pm

Re: Psihologie

Mesajde SundayRose pe Dum Mai 31, 2009 1:44 pm

Are cineva la varianta 97...subiectul 3, Punctul B raspunsul la " Explicati necesitatea adecvarii nivelului de aspiratie la capacitatile reale ale persoanei"?

Am 2 manuale + vreo 3 carti de psihologie si nicaieri nu pomeneste de nivelul de aspiratie
SundayRose
Elev
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 05, 2009 3:22 pm

Re: Psihologie

Mesajde SundayRose pe Dum Mai 31, 2009 1:52 pm

SundayRose scrie:Totul e prea scump. Daca dai 10 euro...si fara tva(cam cat ar costa o carte cu rezolvari), nu inteleg de ce mai trebuie sa dai o multime de sms-uri ca sa-ti dai totul la imprimanta. Daca le cumperi, ar trebui sa poti face orice cu ele.Si nu exista nici un model de subiectul 2 sau 3 pe gratis,ca sa ne dam si noi seama cum sa le rezolvam.




(edit dupa 15 minute) >>> ma las batuta. o sa dau sms si o sa ma apuc de copiat toate rezolvarile , ca alta varianta nu am. Manualele nu au toate raspunsurile
SundayRose
Elev
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 05, 2009 3:22 pm

Re: Psihologie

Mesajde BibliotecaDigitala pe Dum Mai 31, 2009 4:12 pm

Rezolvari.net pune la dispozitie un cont de acces la rezolvari, insa informatia, fiind in format electonic, putea fi disipata cu usurinta pe internet. Pana la data de de 15 mai nu se putea printa si nici nu aveam solutie tehnica multumitoare pentru imprimare. La insistentele utilizatorilor am cautat o solutie care sa nu conduca la extragerea directa a informatiei electronice, facand insa posibila imprimarea.
Nu este adevarat ca imprimarea costa "o multime de sms-uri". Este bine sa fim corecti. Cu 5 euro se achita aceasta extraoptiune a Salii de Lectura Personale si se poate trece la imprimare nelimitata, inclusiv pentru colegi si prieteni. 20 de printari sunt oricum incluse in pretul Salii de Lectura, pentru proba si diverse situatii cand utilizatorul nu poate sta in fata calculatorului.
Toate aceste interventii nu le facem spre reclama, ci pentru a furniza informatii corecte, inlaturand eventualul folclor care ar putea prinde radacini, in primul rand in defavoarea elevilor dornici de o solutie buna pentru invatare si un ajutor real si consistent, care face inutila orice sedinta de pregatire in particular.

Editura Sfantul Nicolae,
cu multumiri pentru forumul ebacalaureat.ro
BibliotecaDigitala
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mai 30, 2009 8:01 am

Re: Psihologie

Mesajde isobel pe Vin Iun 05, 2009 11:53 am

SundayRose scrie:Are cineva la varianta 97...subiectul 3, Punctul B raspunsul la " Explicati necesitatea adecvarii nivelului de aspiratie la capacitatile reale ale persoanei"?

Am 2 manuale + vreo 3 carti de psihologie si nicaieri nu pomeneste de nivelul de aspiratie



cum asa? eu am gasit in toate pe care le am. in manualele polirom si aramis zice clar. sau tocmai pe astea nu le ai? la motivatie si performanta, optimum motivational
isobel
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 19, 2009 9:31 am

Re: Psihologie

Mesajde annk pe Dum Iun 07, 2009 11:24 am

rezolvari la sub al 2-lea nu are nimeni? ar fi de ajutor...
annk
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 07, 2009 11:23 am

Re: Psihologie

Mesajde annk pe Dum Iun 07, 2009 12:12 pm

p.s: exista rezolvari pentru toate cele 300 de variante ?culegeri se gasesc ?
annk
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 07, 2009 11:23 am

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

AnteriorUrmătorul

Înapoi la BACALAUREAT 2009

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]