proba scrisa la geografie

proba scrisa la geografie

Mesajde 1000depitici pe Mie Feb 18, 2009 8:01 pm

fratilor..m-am uitat peste subiectele de anu trecut .. sunt groaznice :| deja intru in panica. mi se pare in regula sa avem anumite cunostiinte legate de tarile europene insa nu atatea detalii :evil: sunt extrem de dificile. nu inteleg de ce naiba elaboreaza subiecte cu un grad atat de mare de dificultate cand se stie foarte bine ca profesorii de la clasa nu-si fac treaba cum trebuie :evil: :evil: :evil: :evil: voi ce ziceti? se vehiculeaza ceva in legatura cu subiectele de anul acesta?
1000depitici
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 18, 2009 7:53 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde Iulia Ioana pe Mie Feb 18, 2009 10:20 pm

:cry: nu stiu cum e la voi da cel putin la mine la clasa..cu 2 ore pe saptamana nu prea se acopera materia...sau cel putin se face din fiecare cate putin..si din pacate trebuie sa recunosc ca geografia Romaniei ma termina :roll: va fi destul de dificil..m-am uitat si eu peste varainte si mie se pare de un nivel mult mai mare decat cel la care suntem pregatiti la ore :x ..de subiectele de anul acesta nu prea stiu nici eu multe...noua ni s-a spus ca datorita faptului ca e aceasi programa nu se pot schimba foarte multe..asa ca mergem pe cele de anul trecut :roll:
Iulia Ioana
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 18, 2009 10:08 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde Dory pe Vin Feb 20, 2009 4:27 am

e mai mult despre UE si Europa decat despre Romania...si chiar nu vad rostul ca pun pariu ca in Franta nu se invata despre Romania...dar ,in fine..oricum mi se par putin cam dificile...bafta celor care dati bac la geogra..eu am 1 singura ora pe saptamana...nu stiu ced voi face la bac,dar sper sa iau nota buna...
Dory
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Feb 19, 2009 10:18 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde matrice pe Vin Feb 27, 2009 5:36 pm

Subiectele sunt aceleasi din 2008 :D
matrice
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 26, 2009 6:25 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde andreigl pe Sâm Feb 28, 2009 12:35 am

buna Dory ai lucrat variantele la geografie subiectul 2 de la 75 pana la o 100
andreigl
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Feb 28, 2009 12:33 am

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde cris_tina pe Mar Mar 03, 2009 9:39 am

eu trebuie sa imi fac rost singura de teorie la geografie ca sa pot invata... am o profesoara care preda in asa fel incat nu poti invata dupa lectiile ei... adevarul e ca sunt destul de grele subiectele... si asta implica faptul ca trebuie sa invatam foarte mult... si sa stim foarte multe... dar si la celelalte materii e la fel... la toate trebuie sa stii multe... cum poti sa retii atata materie? :(
cris_tina
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 09, 2008 3:24 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde crisdum pe Mar Mar 03, 2009 6:52 pm

Dory scrie:e mai mult despre UE si Europa decat despre Romania...si chiar nu vad rostul ca pun pariu ca in Franta nu se invata despre Romania...dar ,in fine..oricum mi se par putin cam dificile...bafta celor care dati bac la geogra..eu am 1 singura ora pe saptamana...nu stiu ced voi face la bac,dar sper sa iau nota buna...



bine zici!Da oricum noi daca stim mai multe decat ei, suntem mai tari... :D
crisdum
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 02, 2009 4:45 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde Alex TWB pe Sâm Mar 14, 2009 2:59 pm

Dory scrie:e mai mult despre UE si Europa decat despre Romania...si chiar nu vad rostul ca pun pariu ca in Franta nu se invata despre Romania...dar ,in fine..oricum mi se par putin cam dificile...bafta celor care dati bac la geogra..eu am 1 singura ora pe saptamana...nu stiu ced voi face la bac,dar sper sa iau nota buna...

Daca va este frica pana si la geografie, unde doar un elev ce nu a pus mana niciodata pe materie poate lua minim 7, ce facem dragii mei la romana?
1) Sunt lucruri generale. Atat la Europa cat si la Romania. Apucati-va de invatat relieful, faceti variante. Dupa ce treceti de acest hop (cu relieful) veti vedea ca lucrurile incep sa va para mai roz.
2) Dragul/draga mea...daca o iei cu " in Franta nu se invata despre Romania, atunci de ce sa invat EU despre ei" chiar ma intreb nu doar de ce mai dai Bac-ul...dar mai ales unde e cultura ta? Scuzele mele pentru acest "atac".
Alex TWB
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Feb 27, 2009 9:12 am

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde Briana pe Joi Mar 19, 2009 10:23 pm

va rog imi puteti explica si mie cum se fac calculele la varianta 11 subiectul 3,punctul D..productia de vin pe cap de locuitor.Nu am nici o idee si proful nu-si prea da interesul.Multumesc anticipat!
Briana
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 19, 2009 10:21 pm

Re: proba scrisa la geografie

Mesajde alina micu pe Lun Mar 23, 2009 3:40 pm

salutare
sunt si eu printre cei cu bacul la geogra si ma gandeam ca poate reusim sa pastam niste rezolvari pt variantele pe 2009
sunt schimbate fata de celelalte si cred ca mai multe pareri nu ar strica.
deci ma ajuta cineva? :oops: :D
Avatar utilizator
alina micu
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 23, 2009 3:31 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

Următorul

Înapoi la Geografie

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat