Cum merge economia?

Cum merge economia?

Mesajde josette pe Joi Feb 12, 2009 2:16 am

Salut! Dau bacul la economie... Incerc sa-mi scot toata materia conform programei care nu pare asa mare, totusi subiectele par grele, ca mod de abordare. Nu ar trebui sa ne dea totusi si probleme? Ca mi-e greu sa vorbesc teorie fara sens :|. Cum va pregatiti voi? SI e cineva care da la eco pe aici? Stiti cam ce note s-au luat anul trecut la eco la bac?
Am deschis topicul ca sa discutam despre economia de bac si pregatire :?
Avatar utilizator
josette
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 12, 2009 2:10 am

Re: Am sperante

Mesajde lorely pe Joi Feb 26, 2009 10:04 pm

Si eu am ales eco, in general subiectele de anul trecut par ok.

Eu nu ma pregatesc in particular, nu merita; stiu pe cineva care anul trecut rezolvarile in detaliu le-a luat de la rezolvari si intr-o saptamana a invatat. Daca mai apar acolo, bine , daca nu sigur apare o carte cu rezolvari sa ma verific.

Mai vorbim, topicul e de folos
lorely
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 26, 2009 9:50 pm

Re: Am sperante

Mesajde crisdum pe Mar Mar 03, 2009 6:54 pm

lorely scrie:Si eu am ales eco, in general subiectele de anul trecut par ok.

Eu nu ma pregatesc in particular, nu merita; stiu pe cineva care anul trecut rezolvarile in detaliu le-a luat de la rezolvari si intr-o saptamana a invatat. Daca mai apar acolo, bine , daca nu sigur apare o carte cu rezolvari sa ma verific.

Mai vorbim, topicul e de folos


Numa ca nu as lasa totul pe ultima suta de metri... macar o luna sa inveti inainte...
crisdum
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 02, 2009 4:45 pm

Re: Cum merge economia?

Mesajde unaaa pe Vin Mar 27, 2009 10:10 pm

Buna ! si eu m-am decis la proba f pentru economie, avand in vedere ca sunt la filologie...momentan fac meditatii si am rezolvat subiectul unu pe tot si cateva probleme la subiectul 2...subiectul 3 nu cred ca o sa-l rezolv in totalitate ca e teorie in mare parte...insa intampin dificultati la alea "construiti un exemplu prin care sa ilustrati..."cine vrea sa discutam rezultatele si eventualele nelamuriri, lasati id-ul si va adaug eu ;)
unaaa
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 27, 2009 9:55 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT


Înapoi la Economie

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]