pedagogie generala

pedagogie generala

Mesajde isabelap pe Dum Ian 11, 2009 7:14 pm

Cine mai este la un liceu pedagogic?Are cineva materia completa pentru bac?Eu vreau sa le invat dar nu prea stiu de unde.Stie cineva vreo carte de pedagogie cu toate cele necesare bacului?
anul acesta nu fac pedagogie desi dau bacul la aceasta materie!
isabelap
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 11, 2009 7:11 pm

Re: pedagogie generala

Mesajde Lizzy100 pe Sâm Ian 24, 2009 11:58 pm

Da faci psiho-pedagogie speciala care nu este pt bac. Materia completa e cea din cls 9-11 adica pedagogie generala, didactica, managementul clasei de elevi si educatiile (moral-civica, estetica, artistica, religioasa etc.) eu zic sa iei subiectele si sa le rezolvi sunt extrem de grele. Noi cautam pentru rezolvarea acestora in Tratatul de pedagogie de Ioan Nicola, in Manualul de pedagogie de elena istrate, ioan jinga apoi managementul clasei de elevi (mai putin nu stiu exact daca sunt subiecte dar il gasesti pe internet , apoi taxonomia lui Bloom, Krathwohl si Simpson le cauti pe internet. Vei intalni si numele de Vivien de Lansheere are o carte scrisa din 1972 ...banuiesc ca la biblioteca. Daca mai ai nevoie de ceva intra si tu pe messenger id: iamacrazygirl19 dar sa imi spui cine esti si iti mai dau indicatii ce mai stiu si eu ... si noi suntem in aceeasi situatie doar ca noi am cam gasit de unde si ne-am procurat carti si cam tot ce ne-a trebuit
Lizzy100
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 11:49 pm

pedagogie generala

Mesajde Lizzy100 pe Dum Ian 25, 2009 12:03 am

Cine a facut subiectele habar nu are cat este de greu sa inveti este imposibil asa ceva. Si daca am da bac-ul doar la pedagogie tot nu am avea cum sa invatam atata...nici macar o bibliografie nimic nu exista este de neacceptat asa ceva.asta este macar speram sa nu le mai schimbe ca ne chinuim de la inceputul anului sa rezolvam subiectele macar sa nu ne mai incurce cu altele...
Lizzy100
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 11:49 pm

pedagogie generala

Mesajde Lizzy100 pe Dum Ian 25, 2009 12:31 am

Aici ai programa de pedagogie dar bineinteles fara o bibliografie...
Ataşamente
035_pedagogie_e_2009.rar
(28.08 KIB) Descărcat de 1488 ori
Lizzy100
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 11:49 pm

pedagogie generala

Mesajde Lizzy100 pe Lun Ian 26, 2009 1:12 pm

managementul clasei de elevi nu este pentru bacalaureat!!!!!!!!
Lizzy100
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 11:49 pm

pedagogie generala

Mesajde Lizzy100 pe Lun Ian 26, 2009 1:14 pm

vei mai avea nevoie de „noile educatii” care le gasesti tot pe internet
Lizzy100
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Ian 24, 2009 11:49 pm

Re: pedagogie generala

Mesajde picaturica pe Mie Iun 10, 2009 9:30 pm

nu exista manuale oficiale actualizate la pedagogie,nu exista o bibliografie dupa care sa ne orientam,nu exista niste variante rezolvate...exista in schimb profesori de peda care ne cer 4o lei pentru o sedinta de meditatie si care nu reusesc nici ei sa revolve o varianta in 2 ore,cu un teanc de carti de specialitate langa ei...exista materie multa,pe care nu o gasim in totalitate...exista variante absurd de dificile... asta e sistemul...asa e la noi :)
picaturica
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 10, 2009 8:43 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT


Înapoi la BACALAUREAT 2009

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Bing [Bot], Google [Bot]