Sa ne cunoastem

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde Nico19Focsani pe Vin Ian 09, 2009 11:48 pm

Salutare,
Se pare ca mi-a venit si mie randul sa dau BAC-ul...Nu stiu cum va fi, cate emotii voi avea sau cum ma voi prezenta in fata comisiei la oral. Dar stiu ca vreau sa iau note mari si sa intru la facultate. Si cred ca asta este ceea ce ma motiveaza momentan!
De invatat daca m-am apucat? slabut...nu se poate numi pregatire intensa pentru BAC ceea ce fac momentan. Sa-i spun antrenament? :oops: Oricum, promit sa ma pun pe treaba! Si scriu si aici ca poate asa ma tin de cuvant! :)
Parca se simte valul de stres si prin liceul meu...dar inca nu ne manifestam!Cred ca de prin martie-aprilie vom putea spune "aoleu cand a trecut timpul?" :o
Oricum, sunt convinsa ca va trece la fel de repede cum vine...si sunt convinsa ca vom scapa toti cu bine!

Spor la invatat tuturor si mai povestim... ;)
Nico19Focsani
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Ian 09, 2009 11:23 pm

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde lazy pe Mie Ian 14, 2009 6:48 pm

si eu dau bacul acuam in 2009 ..

Profesorii ne streseaza tot timpul :oops: .. Pregatire nu prea emotii nu prea..

Vom traii si vom vedeam :D !
Avatar utilizator
lazy
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 14, 2009 6:34 pm

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde Get pe Vin Ian 16, 2009 7:38 pm

Buna.Da,si eu dau bacul anul acesta,dar din pacate in afara de Istorie[la care am un profesor bun]la celelalte materii trebuie sa ma pregatesc singura,pentru ca profesorii sunt mai visatori si aerieni decat mine.:))
Momentan fac meditatii la Psihologie[pentru admitere]:D
Avatar utilizator
Get
Elev
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Ian 16, 2009 7:22 pm
Locaţie: Bucuresti

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde UmbraArsa pe Dum Ian 18, 2009 10:34 am

Hi there! Eu sunt Vera si am venit aici la AA sa marturisesc ca... :lol: Lasand gluma la o parte, chiar sunt Vera si anul acesta dau si eu Bac-ul. Nu prea sunt pregatita( cel putin asa ma simt), dar sper sa-mi revin cat mai repede pentru ca timpul zboara...Mi-e tare frica la romana scris si istorie ( dar aici stiu ca daca invat bine un eseu de 2 pagini pot "sa scot" ), in consecinta ramane eterna problema a mea ROMANA :cry: . Nu am fost / sunt un elev problematic, doar ca mi s-a parut/ pare multa informatie si manualele ( in general,nu doar la lb. romana) nu sunt bine structurate ( problema a sistemului nostru de invatamant...e mult de discutat aici si nu e momentul ). Oricum... sper sa fie totul bine! Doamne ajuta! Mult succes tutror!


P.S. Da, ati remarcat bine, vorbesc mult! :D Emotiile bac-ului m-au cuprins de pe acum( e buna scuza :?: )
UmbraArsa
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 18, 2009 10:17 am

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde isabelap pe Lun Ian 19, 2009 9:35 am

si eu am bacul anul acesta...si din pacate vine repede...mai avem doar 4-5 luni...si astea trec . De invatat am inceput sa invat,in special la pedagogie ...pentru ca e multa munca de unul singur: sunt in clasa a 12-a intr-un liceu pedagogic si dau bacul la pedagogie dar nu fac nici o ora de pedagogie pe saptamana...asa ca... inveti singur acasa :( in fine,la romana nici nu mai spun ...am o profesoara de mai bine nu ar fi...:D asta e!va trece bacul si pentru noi asa cum a trecut si pt altii.
isabelap
Elev
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 11, 2009 7:11 pm

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde Crissa18 pe Mie Ian 21, 2009 4:05 pm

fratilooor mai sunt aproape 5 luni si dam bacu'...cine ma poate ajuta si pe mine cu rezolvari de la planificare operationala si finantarea afacerii :P va ajut si eu cu altele:D kiss ya
Crissa18
Elev
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Sep 22, 2008 6:00 pm

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde kristina23 pe Joi Ian 22, 2009 7:42 pm

si eu dau bacul in 2009....sincer la mate mie putin groaza k dau m1...in rest invatz...care dati la geografie ce ati invatat pana acum k mie numi preda la clasa nimic si nu stiu ce sa invat:(



care ma ajuta emailu meu kriss_sweet23@yahoo.com



aveti ceva lectii pe comp la geogra
kristina23
Elev
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Ian 10, 2009 4:06 pm

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde kristina23 pe Joi Ian 22, 2009 8:02 pm

toata lumea a spus ca se afiseaza variantele in noiembrie si deje suntem in ianuarie;))


stau bn ku materia numa profesorii de la toate materiile ne streseaza


numa sa trec sper k bacul orikm il luam:D


k doar no fi asa greu;))

nu???
kristina23
Elev
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Ian 10, 2009 4:06 pm

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde Jordan pe Sâm Ian 24, 2009 12:56 pm

Variantele se vor afisa in martie in cele din urma. :D
Jordan
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Sep 17, 2008 10:30 am

Re: Sa ne cunoastem

Mesajde vladasd pe Lun Ian 26, 2009 4:00 pm

Sincer acum ! Nu mi`a fost frica niciodata de ceva cum imi e frica de bac ...tata a zis ca ma da afara din casa daca nu iau bacu ..si vin la el doar in vizita..si ma tine cu chirie..pana la urma daca invat nu are de ce sa ma preocupe asta...dar cum sunt pasionat de alte "sporturi" decat invatatul ..imi e cam frica..! Va urez succes la toti si poate ne mai auzim pe aici ! Numai bine :)
vladasd
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Ian 26, 2009 3:57 pm
Locaţie: Mangalia !

de Robot pe

[color=#FF0000:u03o51oo][size=85:u03o51oo]invatati... sa ambalam motorul...ca lumea tipa doar cand trece-nvingatorul...educati... la fel ca pradatorul...ca nu poti fi decat supravietuitorul.. .obligati... sa scriem viitorul...istoria mai vrea un pas noi suntem urmatorul...[/size:u03o51oo][/color:u03o51oo]
Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intrebari legate de examenul de bacalaureat 2009

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google Adsense [Bot]