Vand manuale,culegeri

Pentru cei care doresc sa vanda sau sa cumpere de la alti utilizatori carti, manuale,culegeri etc.

Vand manuale,culegeri

Mesajde kemell pe Mie Iul 16, 2008 5:22 pm

Daca doriti sa va vindeti culegerile sau manualele si sa cumparati altele puteti sa faceti acest lucru, cea mai simpla modalitate este cea cu plata prin rambus pentru cei care nu stie cum se procedeaza cu aceasta plata am sa fac un scenariu:

sa zicem ca cineva -X- doreste sa-si vanda manualul de geografie clsXII, si -Y- Doreste sa il cumpere. Daca -X- este hotarat sa-si vanda catea atunci -Y-ii va da adresa de domiciliu si numele, -X- merge la posta si trimite cartea(complecteaza un formular in care specifica ca doreste sa trimita prin rambus. ATENTIE! la pretul cartii puneti si taxa pe care o platiti pentru a trimite cartea! Astea inseamna ca la pret ramburs treceti -costul cartii + taxa de trimitere). In n zile -Y- primeste o instiintare prin care trebuie sa se prezinte la posta pentru a ridica coletul. -Y- trebuie sa plateasca atat cat scrie pe aviz si dupa ce plateste pimeste coletul.
Apoi -X- primeste de la posta un aviz prin care acesta trebuie sa se prezinte la posta pentru a-si ridica banii. Asta a fost tot!

Daca mai stiti si alta modalitate puteti sa veniti in ajutorul celor care doresc sa faca acest lucru!

Iar daca nu doriti sa le vindeti ci doriti sa faceti un act de caritate puteti face o donatie pentru echipa ebacalaureat.ro cu scopul de a-i ajuta pe cei care vor trece prin acest examen in urmatorul an ne puteti scrie aici sau in formularul de la contact!

Succes pe mai departe si felicitari celor care au trecut acest examen cu brio!
Avatar utilizator
kemell
Administrator
 
Mesaje: 165
Membru din: Sâm Apr 19, 2008 3:52 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde titza pe Mie Iul 16, 2008 7:52 pm

Am si eu urmatoarele manuale si culegeri pt. cei doritori :

MANUALE :

Manual de engleza - cls XII ,,New preficiency GOLD coursebook " autori : Jacky Newbrook si Judith Wilson , Editura : PEARSON Longman -- pret 15 ron(aici pretul adevarat http://www.eflbooks.co.uk/book.php?isbn=0582507278 )
Manual de biologie - cls XII ,, Biologie " autori : Stelica Ene , Gabriela Brebenel , Elena Emilia Iancu , Editura : Gimnasium -- pret 10 ron (pret adevarat http://www.librarie.net/carti/60770/BIO ... lia-Tanase )
Manual de fizica - cls XII ,,Fizica F1 - F2" autori : Mihai Popescu , Valerian Tomescu ,Smaranda Strazzaboschi , Mihai Sandu, Editura : LVS Crepuscul pret 7 ron(pret adevarat http://www.librarie.net/carte.php?nia=376&id=76189 )
Manual de franceza - cls XII ,,Campus - methode de francais 3 " autori : Jacques Pecheur , Edvige Costanzo, Muriel Molinie , Editura : CLE International pret 10 ron (pret adevarat http://www.librarie.net/carte.php?nia=376&id=57098 )
Manual de Limba si Literatura Romana - cls XII ,,Limba si Literatura Romana" autori : Eugen Negrici (coordonator) , Octavian Saviany ,Editura : Niculescu pret 7 ron (pret adevarat http://www.price.ro/preturi_eugen_negri ... 122538.htm )
Manual de Chimie - cls a XII ,, Chimie C1 " autori : Sanda Fatu , Cornelia Grecescu ,Lia Cojocaru , Veronica David ,Editura : ALL pret 9 ron (pret adevarat http://www.manuale-scolare.ro/manuale/1 ... U-Cornelia )
Manual de Matematica - cls XII ,, MATEMATICA - Profil M2 " autori : Mircea Ganga , Editura : Mathpress pret 15 ron (pret adevarat http://www.librariaonline.ro/manuale_sc ... -p10004998)
Manual de biologie - cls IX ,, Biologie - B1 , B2 " autori : Aurel Ardelean , Ionel Rosu , Calin Istrate , Editura : Corint pret 5 ron

CULEGERI

Ghid de pregatire BACALAUREAT Biologie - vegetala si animala (rezolvarile variantelor de la BAC 2008 ) Editura Sigma 7 ron (pret de magazin 25 ron )
Ghid de pregatire BACALAUREAT Limba si literatura romana (rezolvarile variantelor de la BAC 2008 ) Editura Sigma 7 ron (pret de magazin 25 ron )
Ghid de pregatire BACALAUREAT Matematica M2 - Editura Sigma 5 ron
Sinteze Bacalaureat - Limba si literatura romana - Editura Niculescu 7 ron ( pret adevarat http://www.librarie.net/carti/48927/Lim ... hemencedji )

cei care doresc ceva de aici sau altceva care nu este aici (nu am trecut tot ce am ) sa ma contacteze pe id : titalucian
Ultima oară modificat de titza pe Joi Iul 17, 2008 8:48 pm, modificat de 2 ori în total.
titza
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iun 27, 2008 11:54 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde kemell pe Mie Iul 16, 2008 10:40 pm

Manual de engleza - cls XII ,,New preficiency GOLD coursebook " autori : Jacky Newbrook si Judith Wilson , Editura : PEARSON Longman
cu cat o dai?

manualul de biologie- de care este?
Avatar utilizator
kemell
Administrator
 
Mesaje: 165
Membru din: Sâm Apr 19, 2008 3:52 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde titza pe Joi Iul 17, 2008 9:16 am

biologia de cls a XII este de anatomie .. ( in clasele XI - XII se studiaza anatomia )
biologia de clasa a IX este animala si vegetala ( in clasele IX-X se studiaza biologia vegetala si animala )

manualul de engleza il dau cu 15 ron . E nou ,exact cum il iei din librarie (dar din pacate nu prea se gaseste ) .
titza
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iun 27, 2008 11:54 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde kemell pe Joi Iul 17, 2008 10:18 am

titza scrie:biologia de cls a XII este de anatomie .. ( in clasele XI - XII se studiaza anatomia )
biologia de clasa a IX este animala si vegetala ( in clasele IX-X se studiaza biologia vegetala si animala )

manualul de engleza il dau cu 15 ron . E nou ,exact cum il iei din librarie (dar din pacate nu prea se gaseste ) .


sincer m-ar interesa manualul de bio pt lectii sa pun pe ebacalaureat... iti scriu pe mess daca ma hotarasc sa-l iau si nu-l dai pana atunci si daca nu-l gasesc in ceva anticariat!

Te rog dai un edit la mesajul tau si sa pui la fiecare carte pretul!?
Avatar utilizator
kemell
Administrator
 
Mesaje: 165
Membru din: Sâm Apr 19, 2008 3:52 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde titza pe Joi Iul 17, 2008 11:54 am

sunt puse si preturile , in paranteza sunt preturile de la librariile online
titza
Elev
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iun 27, 2008 11:54 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde sherghey pe Mar Iul 22, 2008 12:40 am

Salut ! vand si eu cateva manuale/culegeri :)


Concepte operationale pt litreatura romana clasele 11-12 .aula. < pret : 4 ron>
Limba si Literatura romana <rezolvarea tuturor varianteleor pt proba scrisa <A> ...aula 2008 <pret: 5 ron>-rezolvari pt bac
Matematica distractiva < concursul European De Matematica aplicata> CANGURUL <sigma> <pret: 5 ron>
BAC 2008 Limba si Literatura Romana <pregatire individuala pt proba scrisa -examenul de bacalaureat > <ESEUL> <editura ART> <pret: 10 ron >
Ghid de Pregatire BAC < BIOLOGIE > VEGETALA SI ANIMALA > 2008 : <editura sigma> pret < 5 >ron-rezolvarile pt bac
Ghid de pregatire pt BAC Limba si literatura romana <sigma 2008> pret: 5 ron>
Ghid metodic BACALAUREAT 2008 >>MATEMATICA M1 >>>REZOLVARILE Tuturor variantelor finale <editura GIL> PRET:5 ron>
Manual MAtematica M2 pentru clasa a XII-a <editura :ART><dumitru savulescu ,mirela moldovanu,oana udrea--autorii?> pret <10 ron>
Manual Limba si literatura Romana pt clasa a 12 Editura <ART> autori<adrian costache ,florin ionita,m.n.lascar.adrian savoiu> pret<10 ron >
Ghid de pregatire BACALAUIREAT Limba si litereatura Romana <rezolvarile finale la romana > <EDITURA SIGMA>>pret
>5 ron > -rezolvarile la bac la romana scris
Ghid de pregatire BACALAUREAT MATEMATICA M2 -REZOLVARILE FINALE > editura SIGMA>> pret <5 ron> rezolvarile la mate m2 la bac
Ghid de pregatire. Bacalaureat la Limba si literatura romana 2008. Biletele pentru proba orala <SIGMA> <Pret 5 ron>
mai am 1 colier din ala cu casti micute cu microvibratii pe timpan + baterii la el am tot la el...stiti voi <<pret 50 ron neg.>>numai pe baterii am dat 2o ron ..sunt noi aproape am folosit o singura data :) [/color]
PRETURILE SUNT NEGOCIABILE
INFORMATII/CONTACT : id mess<< shergheyderek >>
succes in continoare de la derek:P :D :mrgreen: :ugeek:
sherghey
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 09, 2008 3:38 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde admin pe Mie Iul 30, 2008 11:28 am

Daca reusiti sa vindeti dintre ele atunci va rugam sa reveniti cu un edit si sa specificati care dintre carti nu mai sunt valabile!
Succes!
Avatar utilizator
admin
Administrator
 
Mesaje: 840
Membru din: Dum Apr 20, 2008 7:33 am

Vand manuale,culegeri, etc

Mesajde Amenti27 pe Vin Sep 19, 2008 3:35 pm

VAND MANUALE

Edit. Corint:

Lb franceza, L2, cls 12-a (Doina Groza, Claudia Dobre, etc)- 12 ron (stare perfecta, noua)

Istorie, cls. 12-a (coordonator Alex. Barnea, etc)- 10 ron (neatinsa, noua)
Lit. universala, cls. 11-a (Miorita Baciu, R. Lungu, etc)- 10 ron (neatinsa, noua)

Edit. Art

Lb si lit romana, cls 12-a (A. Costache, Florin Ionita, etc)- 10 ron (neatinsa, noua)

Lb si lit rom., cls. 11-a (coordonator Mircea Martin, etc) -10 ron (neatinsa,noua)

Eseul, bac: literatura+ concepte operationale+curente literare- 12 ron (neatinsa, noua)

Edit Oxford University Press

Pathway to English-News & Views, Student's Book 11- 14 ron (neatinsa, noua)

Pathway to English-Perspectives on English, Student's Book 10 - 12 ron + Activity Book 10- 8 ron (neatinsa, noua)

New First Certificate-Masterclass-Student's Book- 5 ron (uzata)

New Streetwise-Intermediate-Student's Book- 5 ron (uzata, scris cu creionul)

Espress Publishing

Upstream-Proficiency C2-Student's Book- 15 ron (stare perfecta, noua)

Humanitas

Lb si lit romana, cls 5-a - 5 ron (stare perfecta)

Lb latina, cls 11-a- 8 ron (stare perfecta, noua)

Lb si lit romana+teze unice+bac+concepte operationale+teste (neatinsa, noua)- 5 ron

Ed. Niculescu

Scriitori romania (Doina Rusti)-fise bio-bibliografice; rezumate, comentarii, texte critice, liceu- 10 ron (neatinsa, noua)

Ed. Sigma pentru cei care dau bacul in 2009:

Ghid de pregatire bac 2008, lb si lit romana, toate cele 300 de variante cu modif. de rigoare+rezolvari- 15 ron (in stare excelenta, nescrisa)

Bac+ gimnaziu

Mariana Badea- personaje literare din toate operele prevazute de programa- 8 ron (neatinsa, noua)

Studii de caz, lb si lit romana, Hadrian Soare, Ghe. Soare-liceu- 10 ron (neatinsa, noua)

Ed. CD Press

Manual Geografie, cls a 12-a (george Erdeli, N. Ilina, C. Serban, N. Burcea)- 14 ron (neatinsa, noua)

Ed. Roseti Educational

Bac 2009: concepte operationale+categorii literare+epoci si ideologii literare+autori canonici+subiecte (Vasile Molan, Ioan Dumitru)- 12 ron (neatinsa, noua)

Literatura universala

Cursuri de literatura; Austen, Dickens, Proust, Flaubert, Stevenson, Kafka, Joyce- 18 ron (INTACTA)

Observatii:

Preturile sunt negociabile.


Toate cartile in afara de cele doua la care scrie "uzate" sunt nescrise, in stare perfecta, nefolosite, nemazgalite.

Pentru unele manuale exista posibilitatea de a le avea in numar mai mare.

Daca exista vreo carte (literatura:roman, nuvela, povestire, etc) sau manual care nu apare in lista, va rog folositi forumul pt. a intreba.

Rog si ofer seriozitate maxima!

CONTACT: 0723.424.255
Amenti27
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 19, 2008 3:32 pm

Re: Vand manuale,culegeri

Mesajde baby_alinush pe Lun Sep 22, 2008 1:13 pm

Vand manuale: CLS A 11-A:
Matematica Trunchi comun + curriculum diferentiat ( 4 ore ) Ed Mathpress, Mircea Ganga

Istorie ed. Niculescu, Magda Stan, Cristian Vornicu

Limba si literatura romana Ed Art, Mircea Martin, Elisabeta Lasconi Rosca, Carmen Ligia Radulescu, Rodica Zane

Fizica F1,F2, Ed Books Unlimeted Publishing, Gabriela Cone

Lb Engleza : EdLongman, Gold coursebook, Richard Acklam with Sally Burgess

CLS A 12-A:

Matematica profil M1 Ed Mathpress, Mircea Ganga

Limba si literatura romana Ed Art, Adrian Costache, Florin Ionita, M.N. Lascar, Adrian Savoiu

Chimie C1/C2 Ed Art Luminita Vladescu, Irinel Adriana Badea, Luminita Irinel Doicin, Maria Nistor

Limba Franceza L2, Ed Corint, Doina Groza, Gina Belabed, Claudia Dobre, Diana Ionescu

Biologie Ed All, Ioana Arinis, Claudia Negut, Aurora Mihail

Lb Engleza : Ed Pearson Longman, Gold coursebook, Jacky Newbrook, Judith Wilson

PRETURILE SUNT NEGOCIABILE. ID-UL MEU DE MESS ESTE baby_alinush. Contactati-ma daca va intereseaza ceva.
baby_alinush
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Sep 22, 2008 1:10 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

Următorul

Înapoi la Vand/Cumpar carti, manuale, culegeri

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: AustinNaky, Bing [Bot]