bac 2010

Re: bac 2010

Mesajde shyne01 pe Dum Iul 11, 2010 4:21 pm

link ul acela e pt bacalaureat din 2008 , de ce nu se posteaza subiectele date la bac 2010 prima sesiune, sa fie rezolvate aici ?,am vrut sa le postez eu dar mi-a dat eroare
shyne01
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iul 04, 2010 10:27 pm

Re: bac 2010

Mesajde jocderol pe Mar Aug 10, 2010 1:44 pm

Buna! Nu stiu daca este corect sa postez aici ceea ce am de postat, insa am sa o fac. Daca locul e necorespunzator, imi cer scuze si rog adminii sa imi mute/stearga postarea.

Am de vanzare urmatoarele manuale pentru clasa a XII-a:
"Limba si Literatura Romana- Manual pentru clasa a XII-a"- Editura Didactica si Pedagocica R.A. Bucuresti (Autori: Andrei Grigor, Marin Iancu, Aurelia Ilian, Elena Neagoe, Mihai Nebunu, Nicolae I. Nicolae, A.Gh. Olteanu, Lucian Pavel, Elisabeta Rosca)
"Limba si Literatura Romana- Manual pentru clasa a XII-a"- Editura Corint (Autori: Eugen Simion, Florina Rogalski, Daniel Cristea-Enache)
"Analize si Sinteze Literare Pentru Liceu- Bacalaureat si admitere in invatamantul superior"- Editura Corint (Autori:Eugen Simion, Florina Rogalski, Andrei Grigor)
"Bacaualureat 2010 Limba si Literatura Romana- Cum se scrie un eseu"- Editura Paralela 45 (Autori:Cosmin Borza, Claudiu Turcus)
"Literatura Universala"- Editura Corint (Autori: Miorita Baciu, Rodica Lungu, Ioana Danetiu, Achim Stoian)
"Filosofie"- Editura Corvin Deva (Autori: Elena Lupsa, Victor Bratu, Maria Dorina Stoica, Gheorghe Tarara)
"Filosofie"- Editura Paralela 45 (Autor: Gabriel Hacman)

manuale pentru clasa a XI-a:
"Literatura Universala"- Editura Corint (autori: Miorita Baciu, Rodica Lungu, Ioana Danetiu, Achim Stoian)
"Limba si Literatura Romana"- Editura Humanitas (Autori: Al. Crisan, Liviu Papadima, Ioana Parvulescu, Florentina Samihaian, Rodica Zafiu)
"Stiinte"- Editura Corint (Autori: Adriana Ghita, Ana-Maria Igretiu, Gh. Mohan, Andrei Petrescu)

manuale pentru clasa a X-a:
"Istorie"- Editura Corint (Autori: Al. Barnea, Vasile Aurel Manea, Eugen Palade, Mihai Stamatescu, Bogdan Teodorescu)
"Limba si Literatura Romana"- Editura Corint (Autori: Eugen Simion, Florina Rogalski, Diana Hartescu, Daniel Cristea-Enache)
"Tehnologia Informatiei si a comunicatiilor"- Editura Economica Preuniversitaria (Autori: Stoica Gradinaru, Elvira Bazdoaca)

manuale engleza/cae:
GOLD coursebook- ADVANCED (Richard Acklam with Sally Burgess)
GOLD coursebook- PROFICIENCY (Jacky Newbrook, Judith Wilson)
Advanced Expert CAE -student's resource book (Jane Barnes, Drew Hyde, Nick Kenny, Jacky Newbrook)
jocderol
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Aug 10, 2010 1:26 pm

Re: bac 2010

Mesajde meeeee pe Joi Aug 19, 2010 2:16 pm

VAND MANUALE:
* Literatura Universala, clasa a12a, editura Corint (10 RON)
* Geografie, clasa a12a, (Europa-Romania-UE-Probl Fund), editura Corint (10 RON)
* Limba si lit romana, clasa a10a, editura Humanitas (10 RON)
* Limba si lit romana, clasa a11a, editura Humanitas (10 RON)
* Limba si lit romana, clasa a9a, editura Humanitas (10 RON)
* Limba Spaniola, clasa a9a, editura Logos (10 RON)
* Limba Spaniola, clasa a10a, editura Logos (5 RON)
* English News & Views 11 (15 RON)
* English Advanced Gold coursebook, Longman (15 RON)

Materiale Auxiliare:
* Geografie Bacalaureat (Europa-Romania-UE), editura Corint (10 RON)
* Geografie Bacalaureat (Europa-Romania-UE), editura Sigma (15 RON)
* Spaniola pentru bac (5 RON)
* Limba si lit romana 100 bilete pt proba orala la bac, editura Aula (5 RON)
meeeee
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 19, 2010 2:10 pm

Re: bac 2010

Mesajde adia91 pe Sâm Sep 04, 2010 3:57 pm

Oferta manuale, culegeri:
LIMBA ROMANA:
1. Manual Limba si Literatura Romana pentru clasa a XII-a, Editura Humanitas – 10 RON ( am 2 bucati )
2. Culegere Limba si Literatura Romana pentru BAC; ( ideala pentru eseu !!! ) – 20 RON
3. Limba Romana – vocabular ( teorie, exercitii, teste ) ( ideala pentru pregatire BAC atat oral cat si scris, dar mai ales pentru Academia de Politie, Drept si Jurnalistica ) – 6 RON
4. Limba si Literatura Romana pentru BAC 2006, Editura Art ( foarte buna pentru pregatire pentru examenul scris ) – 6 RON
5. Limba si Literatura Romana pentru BAC 2006, Editura Art – ESEUL – 6 RON
6. Manual de Limba si Literatura Romana pentru clasa a IX-a, Editura Humanitas – 10 RON
7. Mapa cu o gramada de comentarii – 6 RON
LIMBA ENGLEZA:
1. Manual de Limba Engleza pentru clasa a XII-a CAE GOLD Plus + CD – 20 RON
GEOGRAFIE:
1. Ghid de pregatire intensiva pentru examenul de BAC 2010, Editura Nomina, Geografie – 20 RON
2. Ghid de pregatire BAC Geografie 2009 ( sinteze, modele rezolvate ), Editura Sigma – 20 RON ( RECOMAND !! )
3. TESTE NATIONALE 2006 Geografia Romaniei, Editura Nomina (pentru elevii de clasa a VIII-a ) ( modele, sinteze foarte bune ) – 6 RON
4. Manual de Geografie clasa a VIII-a , Editura Humanitas – 10 RON
ISTORIE:
1. Manual de Istoria Romanilor pentru clasa a XII-a, Editura Humanitas – 10 RON
2. ISTORIA ROMANIEI, Editura Corint ( o carte ideala pentru pregatirea pentru examenul de bacalaureat – 15 RON
3. Teste de istorie pentru BAC 2006, Editura Humanitas – 6 RON
4. Ghid de pregatire intensiva pentru examenul de BAC 2010, Editura Nomina, Istorie – 20 RON
5. Istoria Romanilor, BAC 2010, Editura Art ( sinteze foarte foarte bune, modele de subiecte) – 15 RON
!!! OFERTE:
1. !!!!! Memorator de istorie + Caiet de istorie cu aproape toate lectiile+ Memorator de geografie – 10 RON !!!!!
2. La cumpararea tuturor manualele/culegerile pentru clasa a VIII-a , primiti si o CULEGERE DE MATEMATICA, ideala pentru admiterea la liceu
3. ADMITEREA IN FACULTATE 2009 – Contine universitatile de stat si particulare din Bucuresti si din tara – 10 RON
4. Daca doriti sa cumparati toate cartile din oferta, le las in total cu 150 RON, iar daca sunteti din afara Bucurestiului, suport si taxele postale.

Pentru contact, lasati-mi un mesaj pe privat sau aici in forum si va dau id-ul de mess 
adia91
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 04, 2010 2:59 pm

Re: bac 2010

Mesajde Caffeine pe Mie Ian 26, 2011 4:35 pm

Oameni buni, se poate să deschidem şi un topic special pentru BAC 2011?
Caffeine
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 20, 2011 5:03 pm

Re: bac 2010

Mesajde kemell pe Vin Ian 28, 2011 12:14 pm

Topicul este deschis la acest link http://www.forum.ebacalaureat.ro/viewforum.php?f=385
Avatar utilizator
kemell
Administrator
 
Mesaje: 165
Membru din: Sâm Apr 19, 2008 3:52 pm

This forum help me thanks

Mesajde ! aaeratoelty pe Lun Aug 01, 2011 5:30 pm

this is an excellent overview, a very much appreciated resourse, thank yoy for sharing it. Camskigma top penis enlargement pills
! aaeratoelty
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 01, 2011 5:16 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

Anterior

Înapoi la Intrebari legate de examenul de bacalaureat 2010

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]