Oare ce pica la subiectul 3????????

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde eugen5k pe Vin Iun 26, 2009 12:33 pm

dak un prieten a gresit autorul romanului ultima noapte ........... si in loc de Camil Petrescu a scris altceva , ce ziceti ce nota ia?:))
eugen5k
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:55 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde bunelu07 pe Vin Iun 26, 2009 12:37 pm

dexter20 scrie:V-am spus ca pica Ultima noapte e dragoste ... ;x

nu era neaparat ultima noapte de dragoste, mergea si ion...sau nu ?:))
Ultima oară modificat de bunelu07 pe Vin Iun 26, 2009 1:12 pm, modificat 1 dată în total.
bunelu07
Elev
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:44 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde cccaaatttaaa pe Vin Iun 26, 2009 1:02 pm

Este ok daca am scris Maitreyi la subiectul III ?
cccaaatttaaa
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 26, 2009 1:01 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde 90ECO pe Vin Iun 26, 2009 3:11 pm

cccaaatttaaa scrie:Este ok daca am scris Maitreyi la subiectul III ?



ii roman al experientei. nu stiu ce sa spun. si ION ii bun oare? ca la noi multi au ales acest roman
90ECO
Elev
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Iun 21, 2009 2:46 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde moonblush pe Vin Iun 26, 2009 3:12 pm

Roman psihologic din perioada interbelica: Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, sau Patul lui Procust (Camil Petrescu).
Maitreyi - roman al experientei
Ion - roman realist de tip obiectiv

Deci... ) :
Avatar utilizator
moonblush
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 26, 2009 3:07 pm
Locaţie: Satu Mare

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde 90ECO pe Vin Iun 26, 2009 3:17 pm

moonblush scrie:Roman psihologic din perioada interbelica: Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, sau Patul lui Procust (Camil Petrescu).
Maitreyi - roman al experientei
Ion - roman realist de tip obiectiv

Deci... ) :



Deci cei care se cred cei mai tari din judet(dintre liceenii maghiari) s-au dovedit a fi prosti :twisted:
90ECO
Elev
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Iun 21, 2009 2:46 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde 90ECO pe Vin Iun 26, 2009 3:19 pm

imi ziceau ca pierd 30 de puncte pt ca nu ii bun ce scriu(ultima noapte de dragoste...) imi spuneau sa scriu moara cu noroc sau ion :lol: le-am zis ca-i o prostie ce zic dar nah.... treaba lor :D
90ECO
Elev
 
Mesaje: 17
Membru din: Dum Iun 21, 2009 2:46 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde bunelu07 pe Vin Iun 26, 2009 4:27 pm

moonblush scrie:Roman psihologic din perioada interbelica: Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, sau Patul lui Procust (Camil Petrescu).
Maitreyi - roman al experientei
Ion - roman realist de tip obiectiv

Deci... ) :

si totusi ion are putin caracter psihologic, pentru ca e conflictul acela interior si decizia de a alege pamantul sau iubirea, cred eu....alegerea mea a fost ion, si sper totusi pana in ultima clipa ca va fi luat in considerare ! Doamne Ajuta:P !
bunelu07
Elev
 
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 16, 2009 5:44 pm

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde moonblush pe Vin Iun 26, 2009 4:51 pm

bunelu07 scrie:
moonblush scrie:Roman psihologic din perioada interbelica: Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, sau Patul lui Procust (Camil Petrescu).
Maitreyi - roman al experientei
Ion - roman realist de tip obiectiv

Deci... ) :

si totusi ion are putin caracter psihologic, pentru ca e conflictul acela interior si decizia de a alege pamantul sau iubirea, cred eu....alegerea mea a fost ion, si sper totusi pana in ultima clipa ca va fi luat in considerare ! Doamne Ajuta:P !


Ai dreptate. Este prezentat esecul; framantarile personajului, conflictul interior, dar tot este un roman realist, obiectiv, si nu unul psihologic... Din pacate :\ Nu vrea sa te descurajez, nici pe ceilalti, dar din cate stiu eu... Asta e. -.- Oricum, cred ca vei primi totusi ceva puncte. Mai ales daca cei care corecteaza vad ca ai scris bine ce ai scris tu acolo, referind la caracterul psihologic... Bafta!

Scz. ptr. greseli, sunt maghiara si noh... : P Incerc si eu ( :
Avatar utilizator
moonblush
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 26, 2009 3:07 pm
Locaţie: Satu Mare

Re: Oare ce pica la subiectul 3????????

Mesajde bogdan_90 pe Vin Iun 26, 2009 6:54 pm

Salut. Se pare ca am scris si eu Ion. Am spus ca este roman interbelic, si ca este psihologic, dar din pacate nu era asa... Aveti idee cam cate puncte mi-ar acorda din cele 3? Mentionez ca am scris 4 pagini, in care am spus de ce este roman, ca apartine perioadei interbelice, am spus de ce este psihologic si am prezentat confilctele si subiectul. Ceva sanse sa iau macar 1,5 puncte?... :(( Sunt destul de ingrijorat, si foarte stresat...
bogdan_90
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iun 26, 2009 6:50 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Limba si literatura romana

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Google [Bot]

cron