Literatura Universala

Literatura Universala

Mesajde TonyAlecs pe Dum Ian 11, 2009 6:27 pm

Sall. Am si eu o mare problema, sunt la profil folologie clasa a XII a, si doresc sa dau la una dintre probele de la Bac la Literatura Universala deoarece altfel as fi nevoit sa dau la Limba France scris ceea ce pentru mine este cam greu pentru ca acesta limba nu imi place deloc. Problema ar fi ca despre Literatura Universala nu stiu unde pot gasi informatii pe internet care m-ar putea ajuta(rezumate,comentarii,etc.)In librarii neexistand carti in acest gen.Va Multumesc.Astept raspuns.
PS:FIE SI IN ENGLEZA
TonyAlecs
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 11, 2009 6:04 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde HeleneDied pe Joi Ian 22, 2009 9:55 pm

Te-as putea ajuta... fac Literatura Universala in particular..insa e cam mult de scris...si ar dura ceva timp pana sa le transcriu pe calculator...sau daca intelegi din scan-uri..as putea face si asta :)

PS: si eu dau la Universala :)
HeleneDied
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 22, 2009 9:53 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde ofe_ofe pe Sâm Ian 24, 2009 3:47 pm

HeleneDied scrie:Te-as putea ajuta... fac Literatura Universala in particular..insa e cam mult de scris...si ar dura ceva timp pana sa le transcriu pe calculator...sau daca intelegi din scan-uri..as putea face si asta :)

PS: si eu dau la Universala :)




si eu dau tot la literaura universala.....si sunt in aceeasi situatie ca nu am materiale...ai putea sa ne spui,,din ce te pregatesti...sau etapele prin care parcurgi materia.....:d
oare o sa apara variantele rezolvate anu asta? ca cele de anu trecut nu au aparut din cate am inteles:(((
ofe_ofe
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 14, 2009 4:24 pm

Literatura Universala

Mesajde TonyAlecs pe Joi Ian 29, 2009 12:25 am

Te rog frumos, macar lucruri generale ... daca ai putea ... ar fi foarte important pentru mine.Multumesc.
TonyAlecs
Elev
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Ian 11, 2009 6:04 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde Miky pe Vin Ian 30, 2009 8:40 pm

Buna, si eu dau tot la literatura universala. Am aceeasi problema ca si voi. As dori, daca este posibil sa imi spuneti si mie daca faceti rost de ceva, iar eu voi face acelasi lucru. Va multulmest anticipat,iar id-ul meu de messenger este: miky_fab_0907 daca doreste cineva sa ma ajute sau sa vb`im despre aceasta problema.
Miky
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 30, 2009 8:36 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde BYBY pe Mie Feb 18, 2009 8:53 pm

VR SI EU REZOLVARILE LA LITEATURA UNIVERSALA!!!!PLS E URGENT!!!!CHIAR NU STIU QMS A FC ROST DE ELE!!!
BYBY
Elev
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 18, 2009 8:46 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde nicol pe Dum Mar 08, 2009 2:12 pm

hey si eu is p-a12a :roll: sine imi trim si mie niste studiii de caz...pls ...fac cinste dupa :D
nicol
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Mar 08, 2009 2:08 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde nicol pe Dum Mar 08, 2009 2:13 pm

care aveti ceva la lit univ intrati p nnnnnnicoleta@yahoo.ro si trim si mie ceva,.....pls
nicol
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Mar 08, 2009 2:08 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde nicol pe Dum Mar 08, 2009 2:13 pm

care aveti ceva la lit univ intrati p nnnnnnicoleta@yahoo.ro si trim si mie ceva,.....pls
nicol
Elev
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Mar 08, 2009 2:08 pm

Re: Literatura Universala

Mesajde SundayRose pe Mar Mar 24, 2009 4:29 pm

cine vrea totul complet pentru literatura universala partea a 3-a Pm me
SundayRose
Elev
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 05, 2009 3:22 pm

de Robot pe

Robot
 
Mesaje: 1
Membru din: 2008
Locaţie: IT

Următorul

Înapoi la BACALAUREAT 2009

Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat

cron