Cum sa ma imbrac la proba orala

Re: Cum sa ma imbrac la proba orala

Mesajde LuRkeR pe Lun Iun 16, 2008 5:49 pm

Superb ! Asta lipseste, sa-mi spuna mie niste senili din invamantul romanesc sa ma imbrac la costum sa iau nota 10 in oral. Imi provoaca sila tara asta, fapt pentru care optez pentru o faculta in strainate. Nu e nicio noutate ca gandirea asta comunista ne trage in jos. Stiti vorba aia "think outisde the box", dar nu-mi dau silinta sa va explic, vad ca pe aici posteaza viitori absolventi ai ciclului liceal care abia cunosc limba romana. Nu ca sunt eu cine stie ce expert, dar macar incercati sa lasati culorile stridente si limbajul tip "instant messaging" pentru copilasii sub 14 ani.
Apropo, sa mergeti voi la costume "dragi tovarasi", sa-mi dea mie nota 5 in oral si de amar sa le fie, oricum nu ma mai intereseaza.
PS: Prin chestiile de genul se incurajeaza pupincurismul, care e foarte dezovltat la romani si asa, si am ajuns un neam de hoti pentru care principala deviza s-ar traduce cam asa : "Scopul scuza mijloacele". That makes me sick of everything. Bafta !
LuRkeR
Elev

Mesajde Aratrok pe Mar Iun 17, 2008 11:48 am

LuRkeR scrie:Superb ! Asta lipseste, sa-mi spuna mie niste senili din invamantul romanesc sa ma imbrac la costum sa iau nota 10 in oral. Imi provoaca sila tara asta, fapt pentru care optez pentru o faculta in strainate. Nu e nicio noutate ca gandirea asta comunista ne trage in jos. Stiti vorba aia "think outisde the box", dar nu-mi dau silinta sa va explic, vad ca pe aici posteaza viitori absolventi ai ciclului liceal care abia cunosc limba romana. Nu ca sunt eu cine stie ce expert, dar macar incercati sa lasati culorile stridente si limbajul tip "instant messaging" pentru copilasii sub 14 ani.
Apropo, sa mergeti voi la costume "dragi tovarasi", sa-mi dea mie nota 5 in oral si de amar sa le fie, oricum nu ma mai intereseaza.
PS: Prin chestiile de genul se incurajeaza pupincurismul, care e foarte dezovltat la romani si asa, si am ajuns un neam de hoti pentru care principala deviza s-ar traduce cam asa : "Scopul scuza mijloacele". That makes me sick of everything. Bafta !

Drag tovaras ar fi bine sa mai taci din gura aia spurcata a ta (caci nici tu nu sti romana prea bine;))si sa-ti bagi un bat in ...,... ce esti,si sa te duci asa la oral.Sunt sigur ca o sa fi apreciat.Si mai usor cu engleza aia caci o cam stalcesti si ai putea fi foarte usor numit analfabet intr-o tara vorbitoare de engleza;)Daca nu-ti dai silinta sa ne explici atunci ...
Noi da,o sa mergem la costume deoarece costumul reprezinta o tinuta decenta,eleganta in unele cazuri si mai ales respectabila ce denota multe despre caracterul omului ce a ales sa o poarte.Cat despre tine si caracterul tau...ce pot spune decat ca e de ...,ca si tine un ... ai carui parinti inainte de '89 culegeau cartofi,mancau salam de soia si de zilele de nastere salam de biscuiti;)(asta a fost marea gresala a comunismului a incercat sa faca oameni din tarani si i-a adus pe toti in capitala.Asa am ajuns un neam de hoti ce se face de rusine datorita oamenilor ca tine,ca parintii tai!)Du-te ... in strainatate,ce crezi ca o sa faci acolo? O sa le speli alora podelele si o sa faci in continuare tara de ras asemeni altor specimene ca tine ce au plecat chipurile la studii!
La cat de ... esti poti sa te imbraci tu si in aur tot nu o sa iei 10 la oral.Lasa mai baiete plecatul in "strainataturi" la studii si treci unde ti-e locu',la sapa,la coada vacii,fa si tu ceva pentru tara asta.Ai naibii tarani.
Copii de 14 ani? dar tu cati ani ai? 18-19? Nu prea se vede diferenta asa ca taci inca o data ...,nu esti in stare sa legi 2 vorbe in romana si faci pe grozavul in engleza(daca se poate numi engleza ceea ce ai scris tu acolo)

O zi buna!

[atac la persoana si limbaj neadecvat]
Aratrok
Elev

Mesajde LuRkeR pe Mar Iun 17, 2008 4:59 pm

Domnule ară-tot, n-am sustinut nicio secunda ca stiu limba romana perfect, nu stiu unde ai vazut tu asta, perfectiune nu exista si nici tu nu esti mai presus de taranimea mea... Stii ce-mi place ? Nu te sfiesti deloc sa demonstrezi ca faci parte din iubitul nostru neam roman. Continuati sa va etalati prostia pe forumuri, e ceva normal deja. In plus, nu inteleg de ce afirmi tu cu tarie ca parintii mei, inclusiv eu, sunt oameni care se trag din mediul rural, cand tu esti cel care vine si injura ca la usa cortului simtindu-se probabil lezat de adevarul mai sus-spus. Respectabile, ia arata-mi si mie greseala asta de ortografie de care tot vorbesti acolo, asa ca fapt divers. Iar iti spun ca "Errare humanum est", apeleaza cu incredere la "gugăl" daca nu reusesti sa intelegi.
Apropo, ce ti se pare rusinos daca speli podelele unor oameni civilizati si castigi asemenea unui om respectabil in tara ta natala? As face-o fara tragere de inima, e un ban facut cinstit, prin forte proprii. Spre deosebire de masa de prosti care aspira la un post inalt, la o functie pe care n-o vor obtine niciodata, sau vor trage sfori pentru ea, prefer sa spal podele.
De ce se aprinde asa orezul in tine ? Macar fii mai subtil cand faci atac la persoana, esti pe un forum vizitat de mii de oameni. Din partea purtati toti costume oricum va consider pe toti la fel, sunteti niste bolovani pe care hainele îi fac sa-si castige respectul celor din jur.
Salut !
LuRkeR
Elev

Mesajde Aratrok pe Mar Iun 17, 2008 7:29 pm

LuRkeR scrie:Domnule ară-tot, n-am sustinut nicio secunda ca stiu limba romana perfect, nu stiu unde ai vazut tu asta, perfectiune nu exista si nici tu nu esti mai presus de taranimea mea... Stii ce-mi place ? Nu te sfiesti deloc sa demonstrezi ca faci parte din iubitul nostru neam roman. Continuati sa va etalati prostia pe forumuri, e ceva normal deja. In plus, nu inteleg de ce afirmi tu cu tarie ca parintii mei, inclusiv eu, sunt oameni care se trag din mediul rural, cand tu esti cel care vine si injura ca la usa cortului simtindu-se probabil lezat de adevarul mai sus-spus. Respectabile, ia arata-mi si mie greseala asta de ortografie de care tot vorbesti acolo, asa ca fapt divers. Iar iti spun ca "Errare humanum est", apeleaza cu incredere la "gugăl" daca nu reusesti sa intelegi.
Apropo, ce ti se pare rusinos daca speli podelele unor oameni civilizati si castigi asemenea unui om respectabil in tara ta natala? As face-o fara tragere de inima, e un ban facut cinstit, prin forte proprii. Spre deosebire de masa de prosti care aspira la un post inalt, la o functie pe care n-o vor obtine niciodata, sau vor trage sfori pentru ea, prefer sa spal podele.
De ce se aprinde asa orezul in tine ? Macar fii mai subtil cand faci atac la persoana, esti pe un forum vizitat de mii de oameni. Din partea purtati toti costume oricum va consider pe toti la fel, sunteti niste bolovani pe care hainele îi fac sa-si castige respectul celor din jur.
Salut !

Ai dat-o in latina?Cat de original poti sa fi cu aceste maxime cunoscute de toata lumea...adevarat.Ce,ti se pare ca esti grozav pentru ca mi-ai postat in latina?De aici se vede taranismul tau;) Recurgi la formule ce nu-si au rostul cand poti foarte simplu sa spui simplu pe limba ta de lemn: a gresi e omeneste...si nici macar nu ai pus toata maxima :errare humanum est, perseverare autem diabolicum.Crede-ma sunt mai presus de taranimea ta la fel cum e si tatal meu,cum a fost si tatal lui si tatal tatalui lui s.a.m.d.toti stramosii mei!Pentru ca(daca o tot dai in latina;))Ego sum Rex romanis et supra grammaticam!
Si care e problema?Cat de tare te-am injurat?Nu cred ca te-am injurat ca la usa cortului...daca o faceam.postul meu arata altfel;)Intelegi?***********
sau poate tu esti mai sensibil si cand te face unu' idiot incepi sa plangi?Asa e ce sa-i faci daca esti ----...prima oara eu glumeam dar se pare ca adevarul se spune in gluma...
Ce-i cu tonul asta ironic fata de neamul romanesc? Ma "--- daca nu-ti convine neamul si patria in care te-ai nascut du-te si spanzurate si lasa-ne pe noi in pace!Ia te uita,are taranul aere si ifose!Ia du-te ma baiatule si mai da la sapa ca poate iti ies figurile aste din cap.Pana sa vina comunistii erati cu totii analfabeti si acum v-ati emancipat...deh...
Ma vezi pe mine lezat? Nici vorba!Cum as putea sa ma simt lezat in momentul in care cel care a scris ce a scris este o persona inferioara mie;)
Masa de prosti? stai calm ca si tu faci parte din ea ;)
Nici un salut cu mine ----

[! reveniti la subiect !]
Aratrok
Elev

Mesajde LuRkeR pe Mie Iun 18, 2008 12:38 pm

N-ai leac.
LuRkeR
Elev

Mesajde Deliria pe Joi Iun 19, 2008 2:07 pm

Pana si aici va certati? :roll:

Fiecare vede viata asa cum vrea el :ugeek: Move ON ! ;)
Deliria
Elev

Mesajde madalenna pe Joi Iun 19, 2008 4:01 pm

eu una ma duc in uniforma scolii si am rezolvat problema.E destul de draguta, am fusta si vesta cu camasa daca vremea e buna sau sacou si pantalon daca e racoare ceea ce nu cred.Bafta tuturor la bac
madalenna
Elev

Mesajde ionula12 pe Joi Iun 19, 2008 4:48 pm

pt kre vor subiecte rezolvate la romana oral..

http://www.scribd.com/doc/3473772/Rezol ... a-Bac-2008

bafta..
eu cred k trebe sa ne imbracam decenti... lasati fitele cu tinuta free.. o data ai bacu...
ionula12
Elev

Mesajde fanatika pe Vin Iun 20, 2008 12:39 am

odata bacul se numea "examen de maturitate "... denumirea i s-a schimbat , dar esenta a ramas ( macar partial :mrgreen: ). la oral trebuie sa te "vinzi cat mai bine ", sa fii tu propriul tau produs de marketing . asta inseamna a-ti arata cunostintele dobandite, dar trebuie sa mizezi f. mult si pe limbajul corpului si pe tinuta. nu-ti cer senilii aia de profi sa fii la costum , ti-o cere decenta si RESPECTUL PENTRU TINE. oare la licenta ai sa mergi tot in blugi? eu cred (sper) ca nu :)
fanatika
Elev Silitor

Mesajde R.Ciprian pe Mie Iun 25, 2008 11:23 am

referitor la felul cum ne inbracam am vazut la bac o domnisoara venita cu o fusta pana la genunchi colorata in vreo 3-4 culori vii si cand a iesit a luat 10 :mrgreen: deci sunt cazuri cand chiar nu conteaza cum te imbraci :) Eu cel putin am fost cum trebuie nu am riscat !
R.Ciprian
Elev

de Robot pe

Robot

Locaţie: IT

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii despre proba orala